summarize for summer eyes v2.0

kabakkabak2kabak3_35likmoongunesedsc02862.JPGnefis çiftsky

i wasn’t actually looking for words. neither new thoghts nor new visual memories. i wasn’t even looking. just letting everything flow around me.

i realized some things now. on my way back here. not while i was on the way from here. not while i wasn’t realizing that i was thinking of these. totally ignorant i was. still am. may_be.

for example.

i realized, i never realized how much i missed you. i didn’t even realize who you are though. and still have no idea on who you are… whoever you are and wherever you are defined as who you are. be shall you.

i realized again i loved all my friends. kısa süreli iyi arkadaşlıklar. hiçbir zaman iyi bir şair olmayacağıma veya hiçbir zaman iyi bir düşünür olmayacağıma. sadece doyumsuz ve iflah olmaz bir geyik ustası, bir fake genious, bir tek dil konuşamayan, bir sus bir konuş olacağıma.

nefis kelimesini ne kadar çok sevdiğime kanaat getirdim. kulağa nefis geliyor. thanks bouncybone.

pitos ne kadar da şahane bir yermiş, bunun da farkına varmadan edemedim. sağolasın üstad.

35lik ilk gün, ekin, çağlar, yol. kabak. ter. nefis. sıcak ama iyi. dur. dinle_n. otobüsten in len. 70lik ikinci gün. terranalius is written in the sand. top. köpek. dutch woman. english friend. sand. moon. trio.

i realized i make sense with words to not to make sense.

just the feeling of “in case i make sense”.

avi. roksan. roxanne? nefis çift. dalyan. rakı. kahkahalar. kediler. peder. keyfe keder. çadır. çamur. arılar ve sinekler. memnuniyet sanırım. sanrılarım memnun bu işten.

whose dream is the reality i am living in?

i guess it’s a lonesome asshole.